דיאטה קלה

בחירת כדורי הרזיה מתאימים לדיאטה קלה יותר

הגעתם למסקנה שאתם חייבים לפצוח בדיאטה אך אתם, למרות המודעות והצורך החיוני ממש לעשות זאת, לא מצליחים להגיע לתוצאות רצויות ומצופות? יש פתרון אפשרי לבעיה הזו והוא השימוש בכדורי הרזיה מותאמים ונכונים.

התופעה, הכלל עולמית, של עודף המשקל ושל השמנת היתר, כבר מזמן איננה רק שאלה של אסטטיקה וחזות חיצונית אלא עניין רפואי מהותי שמוגדר, על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO), כמגיפה חוצת יבשות וגבולות. תופעות ההשמנה יכולות להביא לבעיות קרדיולוגיות, לסכרת, ליתר לחץ דם ולבעיות רפואיות רבות נוספות. מומחים לא מעטים קבעו כבר כי הפחתת מסת משקל, אפילו ברמה של 10% בלבד, משפרת באופן מובהק את אורח החיים, את מצב הבריאות ואת תוחלת החיים.

למרות המודעות הזו, ובשל סיבות שונות ומגוונות, מתקשים אנשים רבים, במיוחד כאשר הם סובלים מהשמנת יתר (BMI מעל 40), להוריד ממשקלם, אפילו אם הם מקפידים על תזונה נכונה ועל פעילות ספורטיבית ואז השימוש באותם כדורי הרזיה הופך למשמעותי ולבעל חשיבות רבה יותר.

הדרך לבחור את כדורי ההרזיה הרלוונטיים ביותר לכל אחד ולכל אחת:

בעידן המודרני ובתחרות הגלובלית ישנו מגוון עצום של כדורי הרזיה. דבר זה מפחיד, מבלבל ומרתיע רבים מאלו הזקוקים להם מכיוון שהם אינם יודעים במה לבחור ומה יכול להועיל להם בצורה האופטימאלית ביותר ובמינימום הנזקים הנלווים. חשוב לבחון כל סוג מרשם, כל כדור וכל פרמטר לפני שמתחילים להשתמש בהם, אך באופן כללי, ניתן לסווג את הכדורים למספר סוגים:

א. כדורי הרזיה המונעים את ספיגת המזון במערכת העיכול. כדורים אלו יכולים להפריע לספיגת השומן או לעכב את פירוק הפחמימות. לשני סוגי הכדורים יתרונות בתהליך ההרזיה, אך לשניהם גם חסרונות בולטים, בעיקר בכל הקשור לתופעות לוואי חיצוניות ולהפרשות היוצאות מהגוף. מוצרי הרזיה המונעים ספיגת שומן חסרים גם את היכולת להבחין בין שומנים "טובים" ל"רעים" ובכך נמנעת גם ספיגת שומן בריא החיוני לנו.

ב. כדורי הרזיה מאיצי מטבוליזם. אלו כדורים המאיצים את תהליכי חילוף החומרים ושריפת השומנים בגוף. החומרים הממריצים יכולים להיות מסוכנים לאלו שיש להם בעיות בריאותיות פנימיות וחשוב לקבל את האישור להשתמש בהם לאחר בדיקות רפואיות וקבלת הדרכה וייעוץ רפואיים לשימוש בהם.

ג. כדורי הרזיה מחומרים טבעיים או אורגניים. אלו כדורים המכילים תמציות צמחים, פירות או עשבים. זהו תחום בעייתי מכיוון שאין עליו פיקוח של משרד הבריאות ואין גם חובת בדיקה במחקרים קליניים לשם הוכחת היעילות שלהם. גם כאן, מומלץ להיוועץ עם הרופא או עם הגורם הרפואי המלווה לפני תחילת השימוש בהם.

ד. כדורי הרזיה לדיכוי תחושת רעב המצמצמים את פעילות החלק במוח האחראי על יצירת תחושות הרעב והשובע. אלו כדורים שעוזרים ליצירת איזון בין המערכות השונות, מקלים על תהליכי שריפת הקלוריות ומעודדים, על ידי כך, הורדת משקל. בעזרת כדורי הרזיה אלו כמות המזון הנדרשת ליצירת תחושת שובע מצטמצמת ולכן גם צריכת הקלוריות היומית יורדת. זוהי דרך מצוינת ואפקטיבית לתהליך דיאטה מסודר מכיוון שהיא מסייעת גם לבניית הרגלי אכילה חדשים ונכונים יותר, שישתרשו גם להמשך, כאשר השימוש בכדורים יסתיים.

מהי תרופה מפוקחת?

ישנה חשיבות לא מעטה להבדל שבין כדורי להרזיה הנמצאים תחת פיקוח אגף הרוקחות של משרד הבריאות לבין כדורי להרזיה המסווגים כתוספי מזון. תרופה מפוקחת היא זו שעברה מחקרים קליניים ומדעיים והוכחה יעילותה, כמו גם האיכות שלה. בנוסף, מבצע עליהם המשרד ביקורות ובדיקות יסודיות מעת לעת. מבחינתנו, כצרכני כדורי דיאטה, השימוש בכדורים שעברו את הבדיקות והביקורות והוגדרו כמפוקחים, הם רצויים יותר ובטוחים יותר לשימוש.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (727 votes cast)
דיאטה קלה, ציון גולשים ממוצע 4.5 מתוך 5 מבוסס על 727 הצבעות