סוגי כדורים

כאשר מדברים על כדורי הרזיה לצרכי דיאטה, חשוב להבחין בין שני סוגי כדורי הרזיה: תרופתיים וטבעיים, כאשר ההבדל העיקרי ביניהם נעוץ בחומרים המרכיבים אותם.

כדורי הרזיה תרופתיים

בכדורי הרזיה תרופתיים יש חומרים כימיים שנועדו לשלוט על אותם אזורים מוחיים הקשורים לתחושות הרעב והשובע ובכך למנוע, למעשה, היווצרות תחושת רעב וצורך לאכול. אלו כדורים שניתנים, למעשה, רק על ידי רופא ויש צורך לבקר ולעקוב אחר צריכתם והשימוש בהם, והסיבה לכך, כפי שהראינו לעיל, ברורה וגלויה. מדובר על שיבוש מכוון בפעילות המוח, דבר העלול לגרום להתמכרות ולקשיי גמילה. המחקרים הרפואיים והמדעיים לא הוכיחו, עם זאת, באופן חד משמעי את יעילות השימוש בכדורים אלו ואותם כדורי הרזיה שנבדקו (בעיקר קסקינל ואקומפליה) לא הראו אחוזי הצלחה מרשימים, בלשון המעטה.

עדיין לא נמצאה שיטה יעילה יותר להרזיה נכונה מאשר שינוי הרגלי התזונה, הגברת הפעילות הספורטיבית והשמירה על כושר גופני.

כדורי הרזיה טבעיים

כדורי הרזיה טבעיים, שאינם כוללים חומרים כימיים ומשבשי פעילות נורמטיבית, מסייעים לתהליך הדיאטה ומהווים סוג של עזר כנגדו. הכדורים הללו מייצרים תחושת שובע ומביאים לכדי חוסר רצון לאכול יתר על המידה ולכן מקלים על תהליכי הירידה במשקל.

רופאים מביעים שני עקרונות עיקריים בנהלי שימוש בכדורי הרזיה:

1. כדורי להרזיה הם רק סייעים לתהליך הדיאטה ולא הדיאטה עצמה. הם יעילים רק כל עוד הם פעילים בגוף ולאחר מכן השפעתם מתפוגגת מאליה.

2. כדורי להרזיה לא מייצרים אורח חיים בריא, נכון ומאוזן מבחינה תזונתית וגם הגוף, לאחר שייפסק השימוש בהם, יחזור לסורו ולהרגליו הישנים ויתחיל להעלות את מסת המשקל שלו מחדש. זהו עניין הקשור למטבוליזם שלנו וליכולת של מנגנון חילוף החומרים להסתגל ולשרוד גם במצבים בעייתיים, מבחינתו, של תצרוכת קלוריות מינימאלית. ברגע שכמות הקלוריות תעלה מחדש, ולו במעט, ינצל זאת הגוף להשמנה מחודשת

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (728 votes cast)
סוגי כדורים, ציון גולשים ממוצע 4.5 מתוך 5 מבוסס על 728 הצבעות