דיאטת קפה ירוק

דיאטת פולי הקפה הירוק מבוססת על תמצית פולי הקפה הירוק המכילה חומצה כלורגנית הפועלת על הגוף ביעילות ויוצרת אפקט של הרזיה. במאמר שפורסם ב-  American Journal of Clinical Nutrition – המגזין המקצועי של התזונאים בארה"ב הוסברה הסיבה בגינה המשתמשים בפולי הקפה הירוק יורדים במשקלם, ללא שינוי בתפריט, ללא דיאטה וללא מאמץ, בממוצע, בין  2-4 ק"ג לחודש.

במחקרים שנערכו חקרו מדענים את השפעת פולי הקפה הירוק על הגוף והופתעו לגלות כי צריכת תמצית פולי הקפה הירוק או צריכת כמות גדולה של פולי קפה ירוקים שאינם קלויים גורמים לירידה במשקל ללא שינוי בתפריט וללא היצמדות לתפריט דיאטטי.

פעילות פולי הקפה הירוק על הגוף דומה לזו של התה הירוק והירידה במשקל נגרמת עקב המרצה של חילוף החומרים בגוף.

החומצה הכלורוגנית המצויה בתמצית פולי הקפה הירוק היא בעלת יתרונות בריאותיים רבים. פולי הקפה הירוק (שאינם קלויים) מכילים כמות רבה של נוגדי חמצון המגינים על גופנו מרדיקלים חופשיים מזיקים, וכן משפיעים לטובה על פעילות מערכות הגוף השונות, היא מסייעת ומזרזת את קצב חילוף החומרים בגוף ממריצה את שריפת השומן ואת ספיגת הסוכר במעיים.

מה הם פולי הקפה הירוק

פולי הקפה הירוק הם פולים ירוקים טריים ולא קלויים.  פולי קפה ירוקים, טריים וטהורים ב – 100% מועילים לבריאות ולירידה למשקל.

משקה שיופק מפולי קפה ירוקים טריים ולא קלויים טעמו יהיה חזק ומר מאד  ועל כן רוכזו תמציות הקפה הירוק המכילים חומצה כלורוגנית והם משווקים בקפסולות לבליעה.

קליית פולי הקפה הירוק תגרום לאיבוד ערכם התזונתי העיקרי שהוא החומצה הכלורוגנית המשמשת כנוגדי חמצון והיא שגורמת לשריפת השומנים והפולים לא יהיו אפקטיביים לדיאטה ולא יהיו להם ערך תזונתי כלשהו. פולי הקפה הכהים שכולנו מכירים הם פולי קפה אשר עברו קלייה בחום גבוה מאד ועל כן שינו את צבעם מירוק לחום כהה, ומהם מכינים את משקה הקפה השחור המוכר.

ברכישה של קפסולות תמציות הקפה הירוק חשוב לבדוק שלא קיימים חומרים כימיים או חומרים שאינם טבעיים וטהורים בקפסולות. המוצר צריך להיות מבוסס על פולי הקפה הירוק כאשר רמת החומצה הכלורוגנית לא יפחת מ – 50%.

לאחרונה הפכו כדורי פולי הקפה הירוק לדבר הבא בעולם הדיאטות בהסתמך על תוצאות המחקרים. לכל המעוניין להזמין בישראל דיאטת קפה ירוק  יכול לפנות לחברת דיאט-פארם המשווקת הבלעדית של מוצרי דיאטה בכלל, ובפרט של הקפה הירוק ודיאטת הפטל.

כתבות, מחקרים ומאמרים

בעת האחרונה הרבו תכניות האירוח בטלוויזיה האמריקאית לארח אנשי מקצוע, רופאים ומומחים בתחום התזונה המספרים ומשבחים את דיאטת הקפה הירוק. על נפלאותיה של דיאטה זו מספרים בהתלהבות גם מרואיינים רבים שמגיעים לתכניות האירוח כדי לשתף את הקהל הרחב בשמחה ובהצלחה, כאשר הם מדווחים על ירידה מהירה במשקל ללא מאמץ מיותר וללא היצמדות לתכנית דיאטה מסויימת.

נתוני המחקרים שהתבצעו בנושא הצליחו להדהים גם את המדענים אשר גילו שצריכה יומיומית של פולי הקפה הירוק גרמה למשתתפים במחקר להוריד בממוצע  8 ק"ג מהמשקל בתוך 22 שבועות.  בסך הכל נרשמה ירידה של 10.5% במשקל וירידה של 16% בשומן הגוף.

במחקר אשר תוצאותיו הוצגו בכנס שנתי מטעם ה-  American Chemical Society ופורסם בסאן פרנסיסקו כרוניקל השתתפו כ – 16 נחקרים, בגילאי 22-46, גברים ונשים אשר סבלו מעודף משקל ולהם ניתנו קפסולות של תמצית הקפה הירוק במינונים שונים הסתבר כי פולי הקפה הירוק מסוגלים לגרום לירידה של 8 קילוגרם מן המשקל תוך חצי שנה.

נטלו את פולי הקפה הירוק בצורת תוספים במינון של 700 מיליגרם ו-1,050 מיליגרם. הם גם קיבלו טיפול-דמה (פלסבו) בשלב אחר במהלך המחקר. הגברים והנשים החליפו בין הטיפולים כל שישה שבועות. בין לבין הם הפסיקו נטילת כל טיפול ובאופן זה שימשו כקבוצת ההשוואה לעצמם. הם לא שינו את הרגלי התזונה שלהם והיו פעילים גופנית. בסך הכל נערך המחקר 22 שבועות.

הירידה הממוצעת במשקל הגוף עמדה על 7.7 קילוגרם, כאשר חלק מהמשתתפים איבדו 3.1 קילוגרמים ואחרים השילו 11.8 קילוגרמים ממשקלם המקורי. בסך הכל, חלה ירידה של 10.5% במשקל הגוף, וירידה של 16% בשומן בגוף. הירידה במשקל בקבוצת הטיפול הפעיל הייתה גדולה יותר מהירידה במשקל בקבוצת הפלסבו, כאשר הירידה הגדולה ביותר תועדה כאשר נטלו למעלה משתי מנות פולי קפה.

אף אחד מהמשתתפים במחקר לא התלונן על תופעות לוואי. מאחר שהקפסולות מרות מאוד, מומלץ לבלוע אותן עם הרבה מים לפני הארוחה. מומחים בתחום שהתייחסו למחקר טענו כי למרות הממצאים המעניינים, מדובר במחקר קטן וקצר, ולכן דרושים מחקרים נוספים בנושא.

לפי מחקרים הורידו המשתתפים במחקר כ- 8 קילוגרם ממשקלם במהלך 22 שבועות.

הירידה הממוצעת במשקל היתה 7.7 קילוגרם כשחלק מהמשתתפים הורידו רק 3.1 קילוגרמים ואחרים הורידו אפילו 11.8 קילוגרמים. סך כל ההרזיה עמדה על למעלה מ- 10% ממשקל הגוף וירידה של 16% מהשומן בגוף. חשוב לציין כי המשתתפים במחקר לא התלוננו על תופעות לוואי.

מידע על קפה ירוק

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (736 votes cast)
דיאטת קפה ירוק, ציון גולשים ממוצע 4.5 מתוך 5 מבוסס על 736 הצבעות