שאלות ותשובות

מהם כדורי הרזיה?

ישנן דיאטות רבות מספור, ביניהן מוכרות יותר כמו דיאטת אטקינס או דיאטת כסאח או דיאטה נטולת פחמימות, וביניהן מוכרות פחות ואישיות יותר, אך המשותף לכולן הוא הייאוש ותחושת חוסר האונים של כל מי שלא רואה התקדמות מהירה או לא שבע רצון מהקילוגרמים שהוא משיל, למרות ההתמדה וההקפדה. במקרים מעין אלו, נוהגים רבים להיעזר במיני כדורי הרזיה, אשר מטרתם לסייע ולהקל על התקדמות התהליך ועל יעילותו. במאמר זה ננסה לברר מהם כדורי הרזיה? מה הם מכילים? אילו כדורים וגלולות נמצאים בשוק והאם הם באמת אפקטיביים ויעילים?

כפי שאמרנו לעיל, כדורי הרזיה הם כלי שנועד למקסם את תהליך ההרזיה והדיאטה, והכלי הזה יכול לפעול על פרמטרים שונים, כל אחד על פי מרכיביו ועל פי הצורך האישי של כל משתמש. חלקם משפיעים על החלק במוח האחראי על תחושות הרעב והשובע, חלקם משפיעים על האיברים האחראים על תהליך המטבוליזם וחלקם משפיעים על כמה מנגנונים במקביל.

אילו מיני כדורי הרזיה נמצאים בשוק?

שני הסוגים העיקריים של כדורי ההרזיה הם כדורים טבעיים/אורגניים וכדורים כימיים/תרופתיים. הכדורים הטבעיים לא מפוקחים ולא נדרש עבורם מרשם, ואילו לצריכת כדורי הרזיה תרופתיים נדרש אישור רופא ומעקב צמוד וקבוע שלו.

כדורי הרזיה טבעיים נחלקים, אף הם, לשני סוגים עיקריים והם:

1. כדורים המאיצים את תהליך המטבוליזם- ככל שקצב חילוף החומרים גבוה יותר, כך תהליך ההרזיה יהיה מהיר יותר וכרוך בפחות מאמץ פיזי.

2. כדורים להגדלת מסת שרירים. אלו כדורים להרזיה המאיצים ירידה במשקל ובו בעת גם מסייעים לחיטוב הגוף על ידי כך שהם מגדילים את מסת השריר ומהווים תחליף לאימוני חדר כושר.

חשוב להקפיד, בכל מקרה של שימוש והסתייעות באי אלו כדורי הרזיה כי מדובר על כדורים מאושרים המגיעים ממקור ידוע ומוסמך לכך ולא על זיוף העלול להוות סיכון בריאותי וגופני משמעותי.

האם ניתן לסמוך על כדורי הרזיה?

אי אפשר לומר כי ישנה תשובה ודאית וברורה לשאלה זו. ישנם מחקרים המעידים על יעילות וישנם כאלו המעידים על כך שאין בהם שום יעילות, מעבר לכימיקלים ולהשפעה קצרת המועד על הגוף ועל המוח. בכל מקרה, חשוב להפנים כי כדורי הרזיה מטרתם לסייע בתהליך הדיאטה ושינוי הרגלי החיים ולא להיות הכלי הבלעדי והיחידי לשם כך.

האם ישנם חסרונות מובנים לכדורי הרזיה?

למרות שהדבר לא יפורסם בריש גלי וברבים, מובן כי לשימוש במיני כדורים יש גם החסרונות שלו, ובהם התלות הגוברת בהם, היוצרת התמכרות וצורך נמשך לשימוש בהם, המחשבה כי בלעדיהם לא ניתן להשיג תוצאות יעילות וארוכות טווח, עלותם הגבוהה ובעיקר העובדה כי מדובר על רכיבים המשפיעים על המוח ועל תהליכים ביולוגיים בגוף שלנו, וזה דבר שתמיד יש לו השפעה מתמשכת ומצטברת.

האם שימוש בכדורי הרזיה לבדם יספיק?

התשובה החד משמעית לשאלה זו היא- לא! כדורי הרזיה מטרתם לסייע בתהליך ההרזיה ולא להוות האמצעי המרכזי ביותר לכך. נדרש שינוי אמיתי ועמוק בהרגלי התזונה, הספורט ואורח החיים על מנת להגיע לתוצאות אמיתיות ונדרשות, ורק על ידי שינוי מעין זה יוכל האדם לשמור על משקלו ועל בריאותו גם לאחר שיפסיק את השימוש בכדורים ובגלולות למיניהם.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (731 votes cast)
שאלות ותשובות, ציון גולשים ממוצע 4.5 מתוך 5 מבוסס על 731 הצבעות